Attentions bjuder in till samtalskväll om trots

Attentions största tillgång är våra medlemmar och det är ovärderligt att vi tillsammans får utbyta erfarenheter, tips och tankar. Det kan inte få upphöra bara för att vi tvingas ställa in fysiska träffar på grund av den rådande situationen! Därför bjuder Attention in våra medlemmar till digitala samtalskvällar med olika teman!

Riksförbundet Attention bjuder in våra medlemmar till digitala samtalsträffar med olika teman varje tisdag fram till midsommar! Antalet platser är begränsade – så det är först till kvarn! Vi kommer sprida information och anmälningslänk på vår Facebooksida och webb inför varje ny träff, så håll er uppdaterade!

Nästa samtalskväll

När: Tisdag den 23 juni, kl. 19-20
Tema: Barn/ungdomar med trots – hur får man som förälder vardagen att fungera?
Anmälan: Länk här>>

Psst.. Du kommer få ett mail med instruktioner om hur du gör för att ansluta till träffen!
Våra digitala temakvällar är exklusivt för Attentions medlemmar. Är du inte redan medlem? Bli medlem här